UBYTOVÁNÍ

The main building A has eleven rooms from 14 m2 to 30 m2, including bathroom, TV and wifi connection. On the first floor of building A there are 7 rooms ranging in size from 15 m2 to 25 m2. The rooms are not interconnected, but it is possible to combine a larger room (for adults) and a smaller room (for your children). Smaller rooms have twin beds with a smaller bed (80x200cm), (4 rooms in total). Each room has its own bathroom and your children can be directly in the next room. On the second floor of building A there are 4 comfortable rooms - two four-bed (35 m2), one double with extra bed and one standard double room.

Building B has 4 rooms ranging in size from 20 to 25 m2. Two can be extended with a comfortable extra bed. Here, each room has its own bathroom, TV and wifi connection.

The maximum capacity of the pension is 39 beds.

Dvoulůžkové pokoje standard

V Penzionu Rejštejn je 9 pokojů ve velikosti 25m2. Každý pokoj má vlastní sociální vybavení. Na vybrané pokoje je možné umístit pohodlnou přistýlku. Součástí pokoje je TV a wifi připojení.

Dvoulůžkové pokoje ekonomy

V Penzionu Rejštejn jsou 4 pokoje ve velikosti 15m2. Pokoje mají menší oddělená lůžka (80x200cm) , vlastní sociální vybavení. Součástí pokoje je TV a wifi připojení.

Čtyřlůžkové pokoje

V Penzionu Rejštejn jsou 2 pokoje ve velikosti 35m2. Jsou zde dvě dvoulůžkové postele a vlastní sociální vybavení. Součástí pokoje je TV a wifi připojení.